2012. április 26-án a Börzsöny Bele-Nyúl nevű nyúltenyésztő közösséghez is megérkeztek a Nyúl-unk a Munkáért program pályázatán elnyert 13 hetes nyulak.
A Nyúl-unk a munkáért program a nyolcadik hónapjához érkezett Ilk településen. Az ősszel kapott tenyészállatokra, eszközökre és a takarmányra nagy odafigyeléssel vigyáztak a kiválasztott családok és az ifjú nyúltenyésztők.
A „Zika” Nyúltenyésztő és Forgalmazó Szövetkezetet elismert hazai nyúltenyésztők hozták létre 2001-ben.
A non-profit szövetkezet megalakulásának fő mozgatórugója az volt, hogy a 16 tagból álló csoport mezőgazdasági és állattenyésztési tevékenységéből keletkezett termékeit együtt hatékonyabban tudták piacképes áruvá alakítani, majd azt követően értékesíteni.
Felismerték a termeléshez szükséges eszközök, takarmány és technológia közös beszerzésének lehetőségét. A tagok által előállított termékek azonos minősége érdekében a szövetkezés biztosítja a tagok számára a nyúltenyésztéssel kapcsolatos új technológiák felkutatását, megismertetését, alkalmazását valamint a minőségi tenyészállatok és anyagok beszerzését. A szövetkezet továbbá átvállalja a tagok állatorvosi és állatszállítási költségeit, illetve hasznos tanácsokkal látja el őket könyvelési és adózási kérdésekben.
A szövetkezet elnöke, Sándor Ferenc az eredményes munka elismeréséért 2004 március 15-én Miniszteri kitüntetést kapott. Büszke arra, hogy az ágazatot ért, évek óta tartó kedvezőtlen hatások (állatvédők támadásai, euro-forint alakulása) ellenére, a szövetkezet segítségével, a tagok folyamatosan fejleszteni tudják állatjóléti, minőségbiztosítási és nyomon követési rendszereiket.
A szövetkezet örömmel tapasztalja, hogy egyre több fiatal gazda jelzi felvételi szándékát és kíván aktív tagja lenni a Zika Szövetkezetnek.
Az áldozatos és kitartó munkának köszönhetően a Zika Szövetkezet a magyar nyúltenyésztés meghatározó szereplőjévé vált és a tagok által előállított magas minőségű termékek versenyképessé váltak mind a magyar, mind a német és svájci piacokon.